KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14082140
nr 1408 2140
Maj Fagerberg
(f. 1947), Sverige
Blandteknik, Barn. Signerad. Motivet: 16x8,5, yttermått inklusive ram: 35x28 cm
Maj Fagerberg, svensk illustratör och författare född 1947 i Krylbo, Dalarna.
Utrop:
500 kr
måndag 19 juli 2021
kl 19:18:56
Maj Fagerberg
Läs mer om Maj Fagerberg
All världens barn (Lisa Larson)